Kampovanje u Ulcinju: Safari beach
U septembru 2023. kampovali smo u Crnoj Gori, u kampu Safari beach, koji se nalazi odmah posle Ulcinja, u smeru ka Adi Bojani, i direktno je na Velikoj plaži.
Ako ne računamo moja kampovanja na koja sam išla kao dete i kasnije sporadično u na po 1-2 noći u nekoliko navrata, ovo je bilo prvo kampovanje na koje smo išli zajedno kao porodica i moje prvo kampovanje na koje sam išla sa svojim detetom.
Ako ste i vi u sličnoj situaciji i tek se spremate na svoje prvo kampovanje ikada, snimila sma video Kampovanje za početnike koji pokriva sve bitne teme za nekoga ko se tek sprema na ovu avanturu.
Kakav je Safari beach kamp?
Ako biste poredili sa kampovima koje možete naći po Grčkoj, poput Thalatta kampa o kome sam već pisala na blogu, Safari beach kamp je minijaturan i u tome je njegova lepota.
Mi smo bili u septembru i bio je savršeno tih, ali uzimajući u obzir veličinu kampa, verujem da čak i u julu i avgustu ne postane krcat i bučan.
Ovome ide u prilog i to što je ovo kamp bez parcelisanih mesta. Ovo vam omogućava da u bilo kom delu kampa, gde ima slobodnog prostora, za sebe izaberete mesto. Najčešće to izgleda tako što između nekoliko stabala četinara napravite svoje “dvorište”, tako što sa jedne strane stavite kanap za veš, sa druge zakačite ljuljašku i teško da ćete dobiti suseda koji je baš tik uz vas.
Pritom, kamp je smešten u četinarsku šumicu i ceo dan je u hladu, Kroz kamp ne prolaze asfaltirane ulice, kao što je to slučaj u velikim kampovima. Ulaz kolima je dozvoljen, ali kola koja prolaze kroz kamp zaista idu jako sporo pa to nekako stvarno ne pravi problem nikome.
Deo kampa sa bungalovima je u vlasništvu neke, ako se dobro sećam, nemačke firme pa je dosta gostiju, makar kada smo mi bili, bilo upravo iz Nemačke.
Kamp je pet-friendly, ako planirate put sa ljubimcem. Za Crnu Goru vam nije potreban titar test (info 2023).
Opremljenost kampa
Po kampu je razvedena struja ali, budući da mesta nisu parcelisana, može se dogoditi da ormarić ne bude blizu mesta koje ste izabrali, tako da ponesite dugačak produžni kabl.
U kampu postoji jedan veliki objekat gde se nalaze toaleti, tuševi, prostorija za pranje sudova i vešernica. Sve je novo i uvek čisto. Tople vode u tuševima je bilo svaki put.
Po kampu je razvedena i voda, ima česmi na puno mesta. Ovo je voda sa nekog lokalnog izvora i mi smo je pili tokom celog kampovanja i nismo imali nikakvih stomačnih problema.
U sklopu kampa imate i restoran sa prelepom terasom koja gleda ka moru. U restoranu je moguće plaćanje karticama, ali sam kamp, iz nekog razloga, morate da platite gotovinom. Makar je tako bilo prošle godine.
U kampu se ne nalazi ni jedna prodavnica i ovo je možda najveći minus. Imate prodavnice na glavnom putu, ali ipak morate da sednete u auto da biste otišli u nabavku. Mislim, možete i peške, ali sa malim detetom za to će vam trebati baš dosta vremena.
U kampu nema ni frižidera koji mogu da se koriste. Nama ovo nije bitno, ali znam ljude kojima jeste, pa da znate i to.
Lokacija kampa Safari beach
Kamp se nalazi direktno na Velikoj plaži koja se proteže od Ulcinja do ada Bojane.
Dakle, iz kampa direktno izlazite na plažu. Nema prelaska ulica, što je slučaj sa većinom drugih crnogorskih kampova, koji tih uz plažu imaju put.
Ako ste nekada bili na na Velikoj plaži, znate kakva je. Ako niste - u pitanju je peščana plaža, od onog peska od kog se savršeno grade kule ali koji vam se lepi za kožu. Spas za čišćenje ovog peska je kukuruzni skrob (gustin) koji pokupi vlagu sa kože i za sekund skinete sav pesak sa sebe.
Na plaži se nalazi dečje igralište, tereni za odbojku na pesku, a u jednom delu je i plažni bar. Međutim, plaža je toliko velika da bukvalno nemate utisak da ima bilo čega na njoj.
Što je i prednost i mana u isto vreme.
Toliko je velika da ćete sigurno uvek imati dovoljno mesta za sebe, problem je jer od kampa do vode imate blizu 100 metara hodanja kroz pesak :)
Plićak je dugačak i savršen za decu.
Takođe, vezano za sam dolazak na more - ako niste skoro bili u CG, putovanje kolima do tamo je sada značajno ugodnije sa novim autoputem kroz Crnu Goru. Komentarisali smo kako se skoro nismo vozili kroz toliko tunela :D
Opcija koju takođe treba uzeti u obzir jeste i auto-voz. Ja bih tako rado to koristila ali sada imamo auto koji prelazi ograničenje visine za vagone, tako da smo ipak osuđeni na vožnju.
Cena kampovanja
Prošle godine u septembru, nas dvoje i Laja (Teo nije plaćao), sa korišćenjem struje smo plaćali, ako se dobro sećam, 18 eura/noć.
Po stavkama: auto u kampu je 3 eura/dan (mi smo parkirali sa druge strane ograde, i tehnički nam je auto bio na 2 metra od šatora, ali ga nismo uvozili unutra), pas je 3 eura/dan, i imate neki popust ako ostajete više od 7 noći.
Možete ih kontaktirati preko mejla da pitate za aktuelne cene: Safari beach sajt.
Da li bih preporučila Safari beach kamp?
Da!
Obišli smo još neke kampove koji se nalaze posle ovoga, takođe na Velikoj plaži, ali Safari beach mi je delovao najlepše i sigurna sma da ćemo ga posetiti ponovo.
Evo ispod i videa u kome sam snimila sve bitne stvari u kampu, da steknete utisak kako izgleda.